Rajd Lajkonika 2008 
Maluchami do Mongolii  
O NAS
PRZYGOTOWANIA
RELACJA
GALERIA
PO POWROCIE
MEDIA
SPONSORZY
KONTAKT
LINKOWNIA
Uczestnicy: Damian, Jano, Czus, Marcin, Rafał, Marta, Wrotek, Dorota.

fotoKim jesteśmy?
Grupą młodych, nie do końca poważnych, ciekawych świata ludzi. Wygodne podróżowanie, przemieszczanie się samolotami, spanie w hotelach (a nawet pod dachem) jest czymś, przed czym staramy się bronić. Wolność, jaką daje podróż w nieznane, bez rygorystycznego planu, co do godziny, dnia, tygodnia... jest czymś niesamowitym, raz posmakowana ciągle powraca w pamięci przynosząc miłe wspomnienia. Kilka takich podróży jest już za nami, a sporo jeszcze przed...

Mongolia 2008
Kilka lat temu w czasie jednej z niezliczonych wspólnych podróży w wyobraźni padło hasło Mongolia. Nie wiadomo, dlaczego, nie wiadomo, po co, kiedy, jak... Pomysł bardzo się spodobał, pomimo że wiedza każdego z nas o tym kraju ograniczała się do pojęć takich jak: step, konie, jurta, kumys. Od tego czasu wakacyjne plany każdego z nas rozjeżdżały się na tyle, że o projekcie Mongolia nie myśleliśmy w kategoriach realnych (co nie przeszkadzało nam poświęcić kilkudziesięciu godzin naszego życia na rozmowy i marzenia o nim). W reszcie w roku 2007 zapadła ostateczna decyzja: jedziemy! Za środek transportu posłużą nam, uwaga: maluchy! Tak tak, Fiaty 126p. A oto plan: pod koniec sierpnia 2008 wyposażeni w kilka maluchów i wiadro części zamiennych wyruszamy w podbój legendarnej krainy Czyngis-chana!
Jak założyliśmy tak też się stało - wszystkie 4 maluszki dotarły do Ułan Bator, przemierzyły Mongolię aż w okolice Kazachstanu i wjechały zpowrotem do Rosji a następnie przez Ukrainy dotarły do domu.